KENDİNİZE GELİN BEYLER !
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

KENDİNİZE GELİN BEYLER !
Durmuş Yılmaz

    Bir cinayet işlendi. Siyasî olduğu tahmin ediliyor. Katil zanlısı da onu azmettirdiği tahmin edilenler de yakalandı. Sorgular ve soruşturmalar devam ediyor. Adliye ve Emniyet işini yapıyor. Öyle umuyoruz ki, bir müddet sonra cinayetin sebebi de gerçek fail veya failler de açıklanacak. Kamuoyunun beklentisi de zaten budur. Bu cinayet bu mahiyetteki ilk cinayet değildir. Geçmiş zamanda Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Taner Kışlalı gibi gazeteci yazarlar hemen hemen aynı tarz saldırılarla hayatlarını kaybetmişlerdir. Öldürülenlerin hepsi Türk'tür. Hrant Dink de Türk'tür. Fakat Ermeni asıllıdır.Bu itibarla ilk defa Ermeni asıllı bir Türk öldürülmüştür. Hrant Dink'in neyden dolayı öldürüldüğünü bilmiyoruz. Fakat Ermeni olduğu için öldürülmediğini biliyoruz. Medyaya yansıyan haberlerde bu cinayetten sonra Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'a koruma polisi verildiğini okuduk. Şimdi soruyorum: Bu cinayetten sonra Orhan Pamuk'a neden koruma veriliyor? Orhan Pamuk Ermeni mi? Hayır. Demek ki bu cinayette devlet Orhan Pamuk, ile Hrant Dink'in bir ortak noktasını değerlendirmiş. Bu ortak nokta ne olabilir? Herhalde siyasal fikirleridir. Buradan da anlaşılıyor ki, Hrant Dink, Ermeni olduğu için öldürülmemiştir.
    Şimdi gelelim başka bir noktaya: Cinayetin işlendiği 19 Ocak tarihinden itibaren yazılı ve görsel medyada koro halinde Türk Milliyetçiliğini kötüleyen bir kampanya yürütülüyor. Cinayetin Türk Milliyetçiliğini savunan siyasal partilere yıkılma gayretkeşliği gözleniyor. Yaklaşık bir haftadan bu yana Türk halkını rencide edici slogan ve pankartlar açılıyor. İşte bunlardan bazıları: Hepimiz Ermeniyiz!...Katil Devlet!... Katil 301!..." vs. Bazıları da suçlayacak yer arıyor. Cumhurbaşkanı cenazeye neden katılmadı? Başbakan neden katılmadı? Devlet Bahçeli neden katılmadı ?.vs. Bu koronun elemanlarına sesleniyorum: KENDİNİZE GELİN BEYLER!... Sizin niyetiniz nedir? Bu cinayet, içinizdeki nefreti kusmak için meğer ne güzel (!) bir bahane olmuş! Ailesinin "Pankart açmayın slogan atmayın."şeklindeki ricasına rağmen "Hepimiz Ermeniyiz" diye bağıranlar ne söylemek istiyorlar ve kime söylemek istiyorlar? Türk Milleti, bütün fertleriyle bu cinayeti kınayıp dururken, milleti "Türk-Ermeni" diye ayırmaya çalışanlar, bölücülere hizmet etmiş olmuyorlar mı?Türkiye'de yaşayan Ermeni asıllı yurttaşlarla kimin ne problemi vardır?Nerden çıktı bu "Hepimiz Ermeniyiz" sloganı? Bu kimin fikridir? Geride bıraktığımız 35 sene içinde dünyanın belli başlı başkentlerinde 38 diplomatımız Ermeni teröristler tarafından katledilmiştir. Bunların cenazelerinde "Hepimiz Türk'üz." diye bir slogan duyan oldu mu? Kaldı ki, bizim diplomatlarımız yalnızca "Türk" oldukları için öldürülmüştür. Kâtilleri de bunu böyle açıklamışlardır. Burada "Hepimiz Ermeniyiz." diye bağıranlar yoksa karşılarına bir grup çıksın ve onlar da " Hepimiz Türküz." diye bağırsınlar mı istiyorlar. O zaman bu işin sonunun nereye varacağını görmüyorlar mı?
    Sonuç: Öldürülen Hrant Dink, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Anayasamızın 66. maddesine göre de Türk'tür. Devletin ilgili birimleri cinayeti aydınlatacaklar, suçlu veya suçlular adalet önünde hak ettikleri cezayı alacaklardır.Buna inanıyoruz. Bu meselede ne Ermenistan, ne AB, ne ABD ne de diğer devletlerin, her hangi bir şey söylemeleri gerekmez. Hrant Dink, Türk Milleti'nin bir ferdidir. Bundan ötesi fasaryadır. Yalnız bu konuda söz söyleyecek ve yazı yazacak olanlar kime saldırdıklarını düşünsünler, kalemlerini ve dillerini daha dikkatli kullansınlar.

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695077
Bugün :   29
Aktif :   29

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com