Yılmaz BİLGİ nin köşe yazısı
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 
http://www.yenikonya.com.tr/koseyazisi-1888-Prof_Dr_Durmus__Yilmaz_Hocam.html
Yılmaz BİLGİ

Prof. Dr. Durmuş Yılmaz Hocam

Eğitimci, akademisyen, araştırmacı, yazar, siyaset adamı, başarılı idareci ve daha da önemlisi dünyalar iyisi can dostu, çok değerli ağabeyim prof. dr durmuş yılmaz hocamı vefatının birinci yıl dönümünde kendisini saygı, sevgi, hasretle anıyor Allah’dan rahmet, mekanı cennet, yattığı yer nurla dolsun dileğimle aile efradına sabırlar temenni ediyorum ve zamansız kaybettiğimiz bu değerli insanın gerçek üzüntüsünü yaşadığımı ifade etmek istiyorum.
Kendisi sevgi ve muhabbet dolu bir eğitimci, tarihçi, araştırmacı yazar, siyasetçi ve çok önemli özelliğe, sağlam yapıya sahip bir gönül ve can dostuydu, geç tanıdım ama erken kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyim, kendisini Selçuk Üniversitesi, eğitim fakültesi, tarih öğretim üyeliği görevini ifa ederken tanımıştım, tarifi mümkün olmayan bir saygı sevgi sarmalı içindeyken bir anda yokluğunu hissetmiştim.
Benim için gerçek bir dost, saygı değer bir insan, eğitimci, siyasetçi, idareci ve basın alanında yeri doldurulamayan hasretle andığım unutmadığım ve unutmayacağım bu gerçekçi değerin bir anda yokluğunu hissetmiş ve aramıştım, ilk etapta kendisinin bir başka ilde görev aldığı bilgisini almış ve hemen ulaşmaya çalıştım ve ulaşmıştım hoş beşten sonra buraya gelişimden sonra beni ilk arayan, hatırımı soran sen oldun teşekkür ederim kardeşim demişti, bu sözüyle devam eden saygı ve sevgi dolu dostluk yine bir anda kopuverdi.
İşte o duyum anından itibaren can dostumu kaybedeceğimi anlamıştım, çok üzülmüştüm ve Durmuş Hocamı kaybedeceğim korkusu beni sarmıştı çünkü kendisine Ankara'da bir hastane odasında ulaşmıştım, rahatsızlığını öğrenmiştim, dualarım onunlaydı ve kendisi de yakında iyi olacağım, döneceğim, iyiyim şükür diyordu, rahatsızlığı bende tedirginlik yaratsa da Allah’dan ümit kesilmezdi, bu ümitle bekledim ama o sağ dönmedi dönemedi.
Ne yazık ki aile efradı o acılı günlerinin karmaşasında dostluğumu ve yakınlığımı bilmelerine rağmen cenazesinde bana haber veremediler ve ben o büyük can dostun son yolculuğunda bulunamamanın acısını ve üzüntüsünü taşıyorum ancak sevindirici bir haber bu üzüntümün bir nebze olsun hafiflemesine sebep oldu.
Konya Kadınhanı ilçe belediyesi değerli belediye Başkanını kutluyorum zira değerli hocamın vefatının birinci yıl dönümünde onun ismini Kadınhanı İlçesi’nin bir caddesine vermiş ve ilçede yılmaz ailesinin de katıldığı bir anma programı düzenlenmiş bu güzel girişim için başkan Hulusi Çökgel’e ve belediye meclisinde olur veren herkese teşekkür ediyorum. Bu çok değerli bilim adamının anısına yapılan her şey yetersizdir ancak başkanın bu beklenmeyen girişiminin çok büyük değer taşıdığını da söylemeden geçemeyeceğim.    
Dünyadan ayrılmış, rahmet ve rahmana kavuşmuş olanlara yüce Allah'dan rahmet, ailelerine bir kez daha sabırlar dilerken güzelliklerin, duaların, onlar adına yapılanların, güzel sözlerin ve övgülerin onlara ve sevgili hocama daima ulaştığına inanıyorum. Hocam kusurumu affet, çok manevi hakkın var helal ettiğini düşünüyorum, yattığın yer nur, kabrin cennet olsun inşallah.

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1930408
Bugün :   30
Aktif :   30

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com