ilköğretim öğrencilerinin Durmuş Yılmaz`a mektupları ve onun cevabı...
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

Durmuş Yılmaz, en küçüğünden en büyüğüne kendisine soru soran veya dileklerini ileten herkese büyük bir ciddiyetle ve özenle cevap veren, saygı sevgi ve samimiyetini her ortamda hissettiren, mütevaziliğin en güzel örneğidir.

5. sınıf öğrencisi ve çok sevdiği yeğeni Hilal'in sınıfta amcasından ve hastalığından bahsetmesi ve devamında sınıf arkadaşlarının kendisine mektup yazması onu çok duygulandırmıştı. Çocuklara ve onların eğitimine çok önem verirdi. Bu nedenle cümle seçimine ve vereceği mesaja özen göstererek bu mektubu onlara hazırladı ve gönderdi. Mektubunda bahsettiği gibi iyileşerek onları ziyarete gidemedi, fakat inanıyoruz ki sınıftaki her çocuğun gönlünü aldı ve onlar için örnek bir insan oldu.

Sevgili Durmuş Amca,

Nasılsın? İyi misin?

Seni çok özlüyorum. Hergün iyileşmen için dua ediyorum. Herkes senin iyileşeceğine inanıyor. Diğer mektuplar, arkadaşlarımın mektupları. Sen iyileşince Nihan ve Batuhan’la oynayacaksın. Sen okuluna gitmek istiyorsun. Yakında okuluna gideceksin. Göreceksinde.

Seni hiç unutmuyorum ve unutmayacağım. Mektubunu bekliyorum.

Seni çok seven

Hilal Yılmaz
 

Sevgili Durmuş Amca,

Nasılsın? İyi misin?

Ben Hilal Yılmaz’ın sınıf arkadaşı Cafer Tayyip’im. Ben senin çok güçlü olduğuna inanıyorum. Bu hastalığı yeneceğini düşünüyorum. Torunlarınız varmış. Çok güzel şeydir hocam torunlarınızın olması. Gezmeyi severmişsiniz, nereleri gezmeyi seversiniz? Cevabınızı dört gözle bekliyorum.

Cafer Tayyip Özen


Sevgili Hüseyin Sayın Öğretmenim ve 5-D sınıfı öğrencileri,

Benim için her çeşit ilaçtan ve her çeşit tedaviden kıymetli olan mektuplarınızı aldım. Nasıl memnun olduğumu anlatamam. Bunun için hepinizin gözlerinden ayrı ayrı öpüyorum.

Sevgili öğrencilerim, ben tarih profesörüyüm. Elbette öğretmenim. Bugüne kadar birçok tarih öğretmeni yetiştirdim. Onlar Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sizin gibi minik yavrularımıza ders veriyorlar.

Sizin okulunuzda benim iki tane yeğenim var. Birisi Hilal, birisi de Zülal. İkisini de çok seviyorum.

Sevgili öğrencilerim, ben Fenerbahçe’yi tutuyorum. Ayrıca gezmeyi çok seviyorum. Türkiye’nin batısından doğusuna kuzeyinden güneyine birçok yerini gezdim. Benim yaşıma geldiğinizde inşallah sizde güzel Türkiye’mizin her yerini gezmiş olursunuz. Ayrıca yurt dışında da birçok yerlere gittim. Fakat Türkiye’mizin güzelliğini hiçbir yerde göremedim. Edirne’de Selimiye Camii, Çanakkale’de Truva atı, Gelibolu şehitliği, Bursa’da Uludağ ve tarihi eserleri, Denizli’de Pamukkale, Konya’da Mevlana, Urfa’da Balıklı Göl, Diyarbakır surları, Erzurum’da Nene Hatun kahramanlık Anıtı, Kars kalesi, samsun’da İlk Adım Anıtı,…gördüğüm yerlerden bazılarıdır.

Sevgili öğrencilerim, şu anda Meram Tıp Fakültesi’nde tedavim devam ediyor. İnşallah sizin o güzel dilekleriniz gerçekleşecek ve ben sağlığıma kavuşacağım. O zaman sizi sınıfınızda ziyaret edip tanışacağız. Mektubuma son vermeden önce bana mektup yazan, Hilal Yılmaz, Sena Yaşar, Ceyda Gebitekin, Fikret Saklak, Emirhan Gökal, Ali Vehbi Köroğlu, Yağmur Öznur Kakan, Cafer Tayyip Özer, Batuhan Yıldız, Sümeyye Altıntaş, Mert Keleş, İrem Can, Kamil Özkoyuncu, Ahmet Berke Yalın’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca sınıfın kaç kişi olduğunu bilmediğim için diğerlerine de teşekkür ediyorum.

Hepinizin eğitimlerini tamamlayarak ülkemiz için “iyi insan, iyi yurttaş”  olacağına inanıyorum.

Prof. Dr. Durmuş Yılmaz

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1852648
Bugün :   93
Aktif :   93

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com