o benim can dostumdu.Musa ERARICI
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

Can Dostum

Lise 1 ‘den devam eden 45 yıllık bir dostluk. Aynı apartmanda oturur, ailece tanışır birbirimizi çok severdik. Pürüzsüz ve açık bir dille ifade ettiği yumuşak, tatlı anlatımıyla bütünleşen sohbetlerine sıkca katılırdık. Anlatımda düz mantığı tercih eder,teferruatı pek sevmez,özü sözü doğru bir insan olmayı tercih ederdi.

Çok çalışkandı. Fransızca öğretmenliğinden Tarih saha sına geçti. Kısa zamanda akademik aşamaları başarı ile tamamlayarak aranan sorulan bir Tarih Profesörü oldu. Bunun sonucu olarak Dekanlığa kadar yükseldi. Çok okudu çok yazdı. Bildiklerini ustalıkla yazıya döktü ve bir mahalli gazetede de makaleler yazarak bildiklerini okurları ile paylaştı.

 Sabırlı ve çalışkan olmanın tabii bir sonucu olarak vücut bulan ve akıcı bir üslup la kaleme alınan kitaplarını severek, isteyerek okudum.

Düzgün ve akıcı konuşmakla birlikte haddini bilir, az konuşmayı tercih ederdi. Sıkça :”İnsan için engüzel mirasın temiz bir mazi bırakmak” olduğunu vurgulardı.

Ölümü ile bizi, sevenlerini hüzne boğdu ve Rahmeti Rahmana uçup gitti. Tek tesellimiz , tertemiz bir hayat yaşamış olmasıdır. Ölüm, onun hakkında inşallah hayırlı olmuştur. Kendisinden çok istifade ettik. Allah razı olsun, Ruhu şad olsun.

Örnek bir vatanseverdi. Eskimez bir ülkücüydü. İnandığı bu değerleri politikaya taşımak istedi. Bu sebeble belediye başkan adayı, millet vekili adayı oldu. Memleket meseleleriyle  hep iç içe oldu. Bunu da sürekli çevresiyle paylaştı. Hermeselede makul teklifler getirir meselelere mantıklı teşhisler koyar bunları paylaşırken de kimseyi kırmazdı.

Kibar bir şahsiyetti. Küçük büyük herkese saygılıydı. Kolay kolay kızmazdı. Arkadaş toplantılarında vurucu cümle olarak hep onun görüşlerini beklerdik. Birbirimizi , birbirimizin tercümanı gibi hemen anlardık.

Canım arkadaşım candan dostumdu. Bıraktığı yer hala boş. Yerini dolduracak birisini bulabilecek miyim  bilemiyorum!?

Allah Rahmet Eylesin…

 

                                                           MUSA ERARICI

                              19.DÖNEM KONYA MİLLETVEKİLİ

 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1852588
Bugün :   33
Aktif :   33

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com