(HASTALIĞIMIN SEYİR DEFTERİ) SON BÖLÜM...
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

Buradan sonrasını ben(eşi Meral yılmaz) yazıyorum.Çünkü onu kaybettik. 17.12.2012 saat 6.45 . Şeb-i arus günü hepimizi yasa boğarak sevdiklerine kavuştu. Allah rahmet eylesin.

(27.28.29.30).12.2012:İshal hapını 2x3 e çıkardığımız halde bu defa günde 2 kere fakat çok şiddetli olarak çıkıyor. Tuzlu ayran, patates,pirinç lapası yediriyorum. Mağnezyum,kalsiyum takviye veriyorlar.Çok halsiz.

1.12.2012:Bugün Sabiha geldi.Babasını çok halsiz-bitkin gördüğünü söyledi. Hergün sabah-akşam 1 lt. serum bağlanıyor.

2-7.12.2012:İshal azalmakla birlikte nefes almaları bozuldu. Bütün vücuduyla nefes alıyor. Bu beni korkutuyor.

8.12.2012:ctesi:Bugün Cihangir geldi.Bilgehan’la beraber babasının yanında 10-15 dakika kaldılar.”çocuklarıma hiç dayanamıyorum” dedi. Birde Halil,Kadir abim ve Ahmet, Musa geldiler. Onlarla da görüştü. Musa “ben hergün seni yoklarım abi” deyince  ”vazgeçme sakın Musa” dedi. Musa ter içinde kaldı. Konuşamadı.

9.12.2012:Cihangir’e “gitme” desem diye düşündüm. Ama Durmuş “beni yıka, kendimi kirli hissediyorum “ dedi.Cihangir’i aramaktan vazgeçip onu yıkadım. “ohhh . şükür çok iyi oldu.Sen beni herhalde seviyorsun. Kirlilerimi yıkadın. Atıver diyorum atmıyorsun.” Dedi. Bende “şüphen mi var”dedim. “hakkının helal et”dedi.”helal olsun sen helal et” dedim.Gözleri doldu. Halbuki O , Sarıkamış şehitlerini anlatırken ağlardı. Birde şimdi öyle oldu. Konuyu değiştirdim.Ben taş gibi hiç onun yanında ağlamadım.İkindin nefes almaları zorlaştı. Oksijen taktılar. Akşam 7 de yoğun bakıma götürdüler. Kadir abim ve ben bayıltmadan önce “İyi olacaksın nefesini düzenliyecekler merak etme”dedik. Bakıştık.  Ve bayılttılar.Odayı boşalttık. Cihangir ve Sabiha’yı geri çağırdık.

10.12.2012:ptesi:Durmuş yoğun bakımda (REANİMASYON).Çok iyi bakıldığını söylüyorlar. Beyaz- kırmızı kan hazırladık. Çocuklar geldi. Bizi içeri almıyorlar. Ben girebildim. Ateşi varmış. Koltuklarının altına buz torbaları koymuşlar. Nefes alması için burnunda ve ağzında hortumlar var. Burnundan çıkan hortumdan pembe bir sıvı geliyor. Herhalde ciğerlerinde su toplamış. Konuştum yüzünü okşadım”sen bana kayınvalidemin emanetisin , ne olur iyi ol” dedim. Ama beni duymadı. Hiçbir hareket olmadı.

(11.12.13.14).12.2012:Hergün hastaneye gidiyoruz. Bir değişiklik yok.Öylece yatıyor.Emboli çorabı,yatak koruyucu ,ıslak mendil aldık.

15.12.2012:ctesi:Durmuş’u bugün çok iyi gördüm. Buz torbaları yok.Nefesi düzelmiş. Ateşi yok. Hemşire “Durmuş bey eşiniz geldi”deyip omzuna vurdu. Durmuş omuzlarını kıpırdattı.Ben de “Durmuş beni duyuyorsun elimi sık” dedim. Bir baktım öbür elini bana doğru 10 cm kadar kaldırdı. Sevdim,kucakladım.”heyecanlanma,iyi oluyorsun, belki yarın çıkarırlar,gene odamıza gideriz.”dedim.

16.12.2012:pzr:Beni yanına almadılar.Bugün ziyaret yok deyip kapıyı açmadılar. Geri döndük.

17.12.2012:ptesi:Babamı rüyamda gördüm. Sabah ezanı okunmadan önce çok güzel giyinmiş. Uzun boylu,üzerinde baklavalı süveter giymiş. Saçları taranmış. “babam,babam” diye sarıldım. Sessizce duruyordu. Uyandığımda onun sıcaklığı kucağımdaydı .  O an Durmuş’u kaybetmişim. Kalkıp namazımı kıldım. Daha dua ederken Bilgehan geldi. “anne babamı kaybettik” dedi. Dünyam yıkıldı. Bense hastaneye gidip, Aynur hanımı görüp,konuşacaktım. Eski ilaçlarını bir haftadır almıyor. Serumuna koyup verilsin. Diyecektim. Hala iyi olacağını düşündüğüm için ölümü ona hiç yakıştıramadım. O da ölmeyi hiç istemedi ki “ben herhalde cennetteyim. Ne istesem hemen geliyor” derdi. Ama ömrü bu kadarmış. Bana artık onun hatıralarıyla yaşamak kalıyor. Yaşamak denirse. Hayat onsuz çok zor olacak. Nur içinde yat canım benim .  16 ay hep iyi olacağın ümidiyle yaşadım. Son güne kadar seni de öyle yaşattım. Hiç yanında ağlamadım. Seni de ağlatmadım. Hiç seni üzmedim. Kimsenin üzmesine izin vermedim. Ama miyelom ve ishal seni benden aldı. Allahın takdiri deyip sabrediyorum.  Allahım kimseye böyle acı vermesin. Biz yaşadık kimseler yaşamasın. Tıp biran önce bu hastalığa bir çözüm bulsun inşallah.Amin.

                                                                                                                             MERAL YILMAZ

                                                                                                                                                     12.2.2012

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695169
Bugün :   121
Aktif :   121

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com