HASTALIĞIMIN SEYİR DEFTERİ 15. BÖLÜM
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

9.2.2012:prş:Bugün sonuçları almak için Meral hastaneye gitti. Aynur hanım sonuçlara bakmış.” PLT 157,WBC4.5 ,HMG 11 Bu sonuçlar çok iyi. Kalsiyum ve potasyumu keselim” demiş” Zona için sonuçlar haftaya çıkar,telefonla arayın sonuca bakalım” demiş. Çok sevindik. Moralimiz çok iyi. Halil abim geldi. Sohbet ettik.

10.2.2012:Cuma:Ahmet geldi. Oturduk. Tansiyon,ateş normal.  2 gündür iştahım biraz az. Ama kendimi iyi hissediyorum. Zekeriya Bülbül aradı. Konuştuk. Cihangir yarın akşam 22.30 da gelecekmiş.

11.2.2012:ctesi:Günümüz rutin olarak başladı. Sağlığım iyi . Hafif mide bulantım var. Zofran içiyorum.

12.2.2012:pzr:Dün akşam Cihangir geldi. Sabah güzel bir kahvaltı yaptık. Çocuklarla akşama kadar eğlendik.

13.2.2012:ptesi:Cihangir tahlileri için hastaneye gitti Yaptırmış.şYarın sabah Prof Dr.Şakir Tekin Cihangir’i ameliyat edecek.Kadir abim de ilgileniyor. Cihangir’in hastanede 4 tane asistan arkadaşları var. Onlar da ilgilenmişler.

14.2.2012:Salı:Cihangir ve annesi hastaneye gitiler.  8.45 de ameliyata girdi. Başarılı bir operasyon geçirdi. Annesiyle bu gece hastanede kaldılar. Ben evde yalnız kaldım. Bilgehan ilgilendi. Bu arada kızımın bana yazdığı hoş geldin babacım şiirini birlikte tekrar okuduk.

HOŞGELDİN BABACIĞIM

 

Hoş geldin canım babam,

 

Biliyormusun sen yokken bazı şeyler değişti

 

Yıl değişti 2012 oldu, mevsim değişti kar-buz oldu.

 

Yönetim değişti , rektör değişti, üniversiten değişti.

 

İyiler öldü, kötüler kaldı.Denktaş öldü, Tayyip yaşıyor.

 

Nihan büyüdü değişti,Batuhan karne aldı, değişti.

 

Senin damarlarındaki  kan bile değişti,Yenilendin.

 

Kısacası hayat tüm hızıyla devam ediyor.

 

Ama bazı şeyler hiç değişmedi.

 

Gelecekle ilgili planlarımız hedeflerimiz,

 

Neşeli ve lezzetli sofralarımız

 

Nihan’ın ağlaması , Bathan’ın mızmızlanması

 

Ailemizin bir arada ve tutkuyla bağlı olması.

 

Bir şey var ki o hiç değişmedi, ama çok anlam kazandı.

 

Söylerken gözlerimi doldurup içimi titretmeye başladı.

 

Keşke hayatımın her anında daha çok söyleseydim dedim.

 

Ve bundan sonra her anımda söyleyeceğim.

 

Hoş geldin babacığım

 

“SENİ ÇOK SEVİYORUM”

 

                                                                 BİLGEHAN YILMAZ ÇAKMAK

 

                                                                             25.01.2012

 

15.2.2012:çrş:Şakir bey viziteden sonra taburcu olmasına karar vermiş. Öğleden sonra geldiler. Çok şükür Cihangir iyi. Sabişimden yine güzel bir mesaj geldi:

“günaydın minik kuşlarım, teknik resim dersinin başlamasını bekliyorum. Ben bir şeyi beklerken hep sizi düşünüyorum, bence ben sizi çok seviyorum yaa. Hadi şımarın. Baba, adamsın, çak.”

 

16.2.2012:prş:Bugün de Erhan hasta . Bilgehan’la hastaneye gitiler. Reflü varmış. İlaçlar verip tavsiyelerde bulunmuşlar.İlaçlar vermişler.

17.2.2012:Cuma:Bugün Meral’in yaş günü. Bilgehan pasta yaptırmış. Birlikte kutladık. Annem ve teyzem aradı. Cihangir iyi. Sırtüstü yatamıyor. Saat 2 de Sabiha Hareket etmiş. Fakat hava çok soğuk. Yollar kapalı.

18.2.2012:Ctesi:Sabiha saat 7 de 17 saatlik yolculuktan sonra gelebildi. Çok yorgun ve çok üşümüş. Akşam beraber yemek yedik. Şükür hep beraberiz.

19.2.2012:pzr:Beraber kahvaltı yaptık. Cihangir direnle geziyor. Batuhan dayımın kuyruğu var. diye takılıyor. Sabiha gece 11 de Bursa’ya hareket etti.

20.2.2012:ptesi:Sabiha sabah Bursa’ya varmış. Ben iyiyim. Hafif öksürük başladı. Çok önemsemiyorum. İlaç kullanmak istemiyorum. Ankara’yı arayıp pazartesiye randevu aldık. 27 sinde 10 da randevumuz var. Hızlı trenden bilet aldık. Cihangir pansumana gitti. Direni çıkarmışlar. Biraz daha rahatladı.

21.2.2012:Salı:Öksürüğüm devam ediyor. Arayanlar oluyor. Kadir abim,Ahmet aradı. Cihangir’le beraber evde yatıyoruz.

23.2.2012:prş:Bugün Metro markete alışverişe gittiler. Hamsi almışlar. Ben Halil abimle sohbet ettim.

24.2.2012:Cuma:Cihangir çıkıp arkadaşlarıyla buluşuyor. Bende iyiyim.  Hala öksürüğüm devam ediyor.

27.2.2012:ptesi:Ankara’ya  1 aylık kontrole geldik. Uzunca tahlil listesi yaptıdık.Sonuçlar iyi. Değerlerimiz hızla yükselmeye başlamış. Meral hoca nisan ortalarında tekrar bekliyor.” Vücutta demir birikimi var ,yürüyüş yap,kırmızı eti azalt” dedi. Zometa kemik iğnesini yaptırdık.  Ankara’da 3 gün kalıp döndük.

1.3.2012:Konya’da  Aynur hanıma sonuçları gösterdik. İyi dedi.” Hastalığın kalıp kalmadığını öğrenmek için bir test yaptırılmalı “ dedi.

5.3.2012:Öksürüğüm için Hasan Gök hocaya gittik. Akciğer filmi istedi. Çektirdik.Film iyi çıktı. İlaç vermedi . Kendisi geçer dedi.

16.4.2012:ptesi:Nakil sonrası 3. Ay kontrolüne Ankara’ya gittik. Tahliller yapıldı. PET-CT ler çekildi. Tahlillerin çıkanlarını alıp Meral hocaya gösterdik. Meral hanım daha iyi buldu. Tahlillerin kalanıyla PET sonuçlarını 15 gün sonra alacağız.

20.4.2012:Doçentlik sınavı görevim için uçakla İstanbul’a gittik. Cihangir ‘de misafir olduk. Cihangir bizi götürüp getirdi. Öğrencimizi doçent yapıp eve döndük.

25.4.2012:Tahlil sonuçlarını Aynur hanıma götürdük. İnceledi.” Çok yanıtlı” diye tanımladı. Meral hocaya telefon açtı. 13 q kromozoma bakmaya gerek varmı? Diye sordu. Meral hoca son tahlilleri görüp karar vereyim dedi. Aynur hanım bu testi çok önemsiyor.” Kötü hücrelerden bazıları kendisini  saklıyabilir” diyor. Meral hoca daha rahat davranıyor.

30.4.2012:ptesi:Ankara’ya gittik. Çıkmayan tahliller ve PET sonuçlarını Meral hocaya götürdük.” İlaç kullanmadığın halde iyileme var ,bu çok iyi bir gelişme” dedi. Ve bir araştırma programından bahsetti.  Velcade ilaç firması yapıyormuş. Nakil sonrası iyileşme gösteren hastalarda  20 hafta süresince haftada bir gün ilaç verilerek kemiklerdeki iyileşmenin hızlanacağını iddia ediyorlarmış. Bunun içinde benim gibi hastalardan iki grup oluşturup,birisine haftada bir ilaç,diğerinede hiç ilaç vermeden ayda bir tahliller yapılarak 5 ay süreyle gözlenecekmiş.   Hoca bunu anlattı.Bu uygulamanın herhangi bir zararı olmadığını fakat iddia edilen faydasının ne oranda olacağının tesbit edilmiş olacağını söyledi. Kararı kim verecek diye sorduğumuzda Almanya Berlin üniversitesinde bir araştırma grubu olduğunu,Türkiye ayağını kendisinin yürüttüğünü,kararında kura ile belirleneceğini söyledi. 1 mayıs tatil olunca döndük. 2  mayıs ta tekrar Ankara’ya gittik. Bu arada çalışma hastası olursak gidiş-geliş masraflarımızın karşılanacağını söyledi. Duygu hanım bu işleri halledecekmiş.

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695581
Bugün :   77
Aktif :   77

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com