HASTALIGIMIN SEYIR DEFTERI 14.BOLUM
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

23.1.2012:pzts: Bugün hastanede 1 ayı doldurduk ve tedavinin son gününe geldik. Sabah vizitinde uzman doktor taburcu olmaya hazır olun demişti. Fakat sonra akşama kadar ses çıkmadı. Akşam vizitinde Pervin hanım geldi, yarın taburcu dedi. Böylece Ankara'daki tedavimizin 100.gününde beklediğimiz tedaviyi almış olarak, hastaneden çıkacağız. 15 gün sonra polikliniğe gelin dediler. Detaylarını yarın asistan yazıp verecek.  İnşallah bu tedavi başarılı olmuştur. Bir daha kontrollerin dışında başka bir tedavi almayacağımızı umut ediyoruz. Ankara bugün günlük güneşlikti. Hatta odamız çok sıcak oldu. Bilgehanla konuştuk. Dönüşümüze çok sevindiler. Cihangir gelecek bizi Konya'ya götürecek. Dr.Ali TURGAY, Nesrin ERCAN, Şükran OL aradı konuştuk. Cebeci tıp fak. Hastanesinde geçirdiğimiz 31 gün bizim için büyük bir tecrübe oldu.  KİT  servisi çok düzenli işleyen bir servis. Fakat hematoloji servisinde birçok doktor ve asistan var ise de asıl hizmeti yürütenleor hemşireler. Günde 2 kere vizit yapılıyor. Bunun dışında doktorlara ulaşmak mümkün olmuyor. Kateterimin dikişleri atmıştı. Asistan doktor gelemedi. İntörn doktor gelip yeniledi. Pansuman sırasında da hemşireler  "bu nasıl dikiş ölmuş"diye beğenmediler. Buna rağmen personel çok tecrübeli,güleryüzlü,işlerini iyi bilen ve maharetli  insanlar. Hepsinden  çok memnun kaldık. Konya'dan gelen Fadime başhemşire de hergün yanımıza gelerek hatır sordu. Pansumanlarımızı yaptı. Buna da ayrıca memnun kaldık.

24.1.2012:Salı:Cebeci Tıp Fakültesinde 32 günü tamamladık. Allahın izniyle bugün  taburcu oluyoruz. Hastalığın tüm döküntülerini burada bırakıp çıkıyoruz.Geceyi güzel geçirdim. Sabahında güzel bir banyo yaptım. Ve kahvaltı. Sütlü gevrek çok işime yaradı.   Saçlarım ve vücut tüylerim dökülmeye devam ediyor. Ama WBC 4.1 Şükürler olsun. Artık vücudum bu yeni hücrelere emanet. İnşallah hastalıklı hücreler kalmamıştır.  Dün akşam vizitinde Pervin hanım geldi." Yarın taburcu "dedikten sonra asistanına dönerek "  15 gün sonra polikliniğe kontrole gelsinler" dedi. Sanki biz orada yoktuk. Kedisine bir şey söylemedim ama kontrolleri Konya'da Aynur hanıma yaptırmayı düşünüyorum. Bugün Meral hanımla konuşmak istiyorum.  Ankara'da soğuk ama güneşli bir hava var. yağış yok.Bugün Cihangir gelecek. Yarın sabah Konya'ya döneceğiz.  Sabah vizitinde Suphi Başlar bey geldi. "sizi taburcu ediyoruz" dedi. "şu yasak,bu yasak demiyoruz.Ama kendinize dikkat edin" dedi. teşekkür ettim gitti. Sonra Meral hanıma gittik. O 'da benzer şeyler söyledi" 1 ay sonra kontrole gel" dedi. Vedalaştık. "Özellikle enfeksiyona dikkat et "dedi. Asistan doktor kateteri çıkarttı. Meral taburcu işlemlerini yaptırdı. Reçetemizi aldık. 1 aylık istirahat raporu yazdırdık. Saat 15 civarında hastaneden ayrıldık. O sırada Cihangir,Musa aradı. Konuştuk. Daha önce Kadir abimle Ahmet'e durumu haber verdim. Ahmet'in evine geldik. Hastane odası çok sıcaktı.Ev biraz soğuk geldi.

25.1.2012:ÇRŞ:Sabah 8 de Cihangir geldi. Beraber kahvaltı yaptık. Sonra Cihangir ve Meral rapor almak için hastaneye gittiler. Saat 12 ye doğru A nkara'dan Konya'ya  hareket ettik. Hertarafta yağış vardı ama yollar açıktı. Saat 15.30 da Konya'daydık. Evimizdeydik. Şükürler olsun. Çocuklarımız ve torunlarımızla beraberdik. Bilgehan ve anneanesi mükemmel bir sofra hazırlamışlar. Beraber yemek yedik. Sonra Cihangir istasyona gitti.  17 treni iptal olmuş.  18 de otobüsle Ankara'ya gitti. 22 de uçakla İstanbul'a dönecek. Sağolsun çocuklarımız hertürlü fedakarlığı yapıyorlar. Aayanlar oldu. Musa Halil abim aradı. Teyzemle konuştuk. Çocuklarımızı,torunlarımızı çok özlemişiz.  1 aylık ayrılık biraz zor geldi. Sağlık durumum iyi. Kendimi, iyi hissediyorum. Yemem içmemde bir sorun yok. Sadece kendimi biraz yorgun hissediyorum. Dinlenince daha iyi olacağım.

26.1.2012:prş:Evimizde geçirdiğimiz ilk gün. Çok mutluyuz.Çocuklarımız ve torunlarımızla çok mutluyuz.Annemde sağolsun Bilgehan'a çok yardımcı  oluyor. Halil abim, Ahmet geldiler. Yarım saat oturduk. Akşama Musa ve Esin geldiler. Esin benim için kıymalı su böreği yapmış. Hoşgeldine geldiler. Sağolsunlar. Sağlık durumum iyi. Üzerimde bir halsizlik var. Ve arasıra terliyorum. Bunun dışında

iyiyim. Evimde dinleniyorum. Bu arada Sabiha’nın sabah mesajı da bizi mutlu etti:

“günaydın bebeklerim ne habersiniz? Bugün hava müthiş kötü. Güneş uyuyakalmış olmalı, karabasan bulutlar onu kuşatmış, sizi düşünmesem hareket edecek enerjiyi bile bulamam kendimde. Amma velakin şu an okuldayım. Fizikçinin gelmesini bekliyorum. Öyle çok seviyorum ki sizi, güneşi bile gülümsetebilirim. Benim küçük meleklerim sizi çok özledim.”

27.1.2012:Cuma:Ahmet’le fakülteye raporumu gönderdim. Seyit(asistanım) aradı. Konuştuk. Bilgehan fakültesine gitti. Batuhan,Nihan ve annem öğleye kadar bizimle kaldı. Meral torunlarıyla ilgilendi. Onun mutlu olduğunu görmek beni de mutlu etti. Dün Kadir abimle Mükerrem aradı. Konuştuk. İştahsız halim devam ediyor. Web sitemi gözden geçirdim. Yazı bölümüne doktorlarıma ve arkadaşlarıma ,aileme teşekkür yazısı yazdım.

Okuyucularıma:

Ağustos 2011 tarihinde tanısı konularak başlayan tedavim, Ocak 2012 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci hastanesinde tamamlanmıştır. Sağlığıma tekrar kavuşmuş olduğum için Ulu Tanrı’ya şükürler ediyorum.

TEŞEKKÜR

Beni tekrar sağlığımı kavuşturmak için, 2011 yılı Ağustos ayında Selçuk üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde büyük bir ihtimamla tedavimi başlatan sayın Doç. Dr..Aynur UĞUR BİLGİN ve akademik ekibine, işlerini büyük bir titizlik ve maharetle yürüten KİT personeline en içten duygularla teşekkürlerimi sunar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Prof. Dr. Durmuş YILMAZ

 

28.1.2012:ctesi:Geceyi normal geçirdim. Banyo yaptım . Artık saçlarımın dökülmesi durdu. Fakat yenisi henüz yok. Sakallarım çıkmıyor. Rengim biraz açılıyor. Bugün biraz mide bulantısı geçirdim. Zofran isimli bir ilaç aldım. Aynur hanımı aradım. Cevap vermemişti. Sonra beni aradı. Konuştuk. Kadir abim geldi. Konuştuk. Sohbet ettik. Akşamüzeri Bilgehan’ın kayınbiraderi Gökhan’lar gelmiş.Akşam olunca annem bize geldi. Bizde yattı.

29.1.2012:pzr:Geceyi rahat geçirdim. Sabah güzel bir kahvaltı yaptım. Bulantım geçti. Öğlen ve akşam yemeklerimi güzel yedim. Gökhan beyin hanımı Sibel hanım geldi. “geçmiş olsun” dedi. Arayanlar oldu. İbrahim Gökmen’le konuştuk. Akşam yemeğini Bilgehan’larla ciğer yiyerek geçirdik. Sonra çocuklar evlerine gittiler. Cihangir aradı,konuştuk. Hava çok soğuk. Hertaraf kar-buz.

30.1.2012:ptesi:Güzel bir güne uyandık. Hertaraf kar. Uykum güzel geçti. Rahat yemek yiyebiliyorum. Hayatım süratle normalleşiyor. Arayanlar oluyor. İrfan,Döndü,Halil abim aradı..Ahmet geliyor. Sohbet ediyoruz. Ve torunlarımla beraber güzel bir gün geçirdik.

31.1.2012:Salı:Güzel bir kahvaltı yaptık. İştahım iyi.Saç dökülmesi durdu. Fakat bir haftadır sakal traşı olmuyorum. Demek ki hücreler daha harekete başlamadılar. Kadir abim geldi konuştuk.

1.2.2012:çrş:Saat 8.30 da annemi Kütahya’ya gönderdik. Sonra çocuklarla beraber kahvaltı yaptık. Halil abim geldi. Onunla oturduk. Arayan arkadaşlarla konuştuk. Komşular geçmiş olsun

diyerek yiyecekler gönderiyorlar. Nesrin Yazgan,Ayşe Karamıstıkoğlu bunlardan. Gün böyle tamamlandı.

2.2.2012:Güne güzel başladık. Bugün Meral pazardan somon balığı almış. Çocuklarla balık yedik. Veli Gümez aradı ,konuştuk. Sağlık durumum iyi. Uykum,işyahım iyi. Gece 3 kere tuvalete kalkıyorum.

3.2.2012:Cuma:Sağlığım iyi. Tansiyon,ateş normal. Evde monoton bir hayat geçiriyorum. 10 gündür sakal traşı olmuyorum. Ama sakallarım çıkmıyor. Hücreler henüz harekete geçmedi. Kadir abim aradı. Görüştük. Lütfiye-Mehmet ziyarete gedier. Kabak tatısı yapıp getirmişler. Bugün mevlüt kandiliydi. Çok arayanar oldu.

4.2.2012:ctesi:Bugün 8.30 da Sabişim Bursa’ya gitti. Erhan’ la annesi otogara götürdüler. Canım pirzola yemek istedi. Meral alıp geldi. Güzelce yedik. Şükürler olsun iştahım iyi. Bugün Nihan’ın gözleri çapaklandı. Doktora götürdüer. 3-4 çeşit ilaç vermişler. Antibiyotik,göz damlası vb..Kullandılar. İlk defa hasta olmuş bebeğim. İnşallah çabuk iyi olur.

5.2.2012:pzr:Günümüz her zamanki gibi başladı. Bilgehan ve torunlarla oynadık. Öğleden sonra Serap, Halil abim ,Emine geldiler. Cihangir’le görüştük. Çarşambaya geliyormuş. Terzi Memiş aradı. görüştük.Sağlığım iyi. Günümü oturarak ,uyuyarak geçiriyorum. Web de kısa değerlendirme yazıları yazıyorum. Bu beni oyalıyor. Vakit geçiriyorum.

6.2.2012:ptesi:Günümüz her zamanki gibi başladı. Batuhan okuluna gitti. Onu seyrettik. Bilgehan-Nihan geldiler. Onlarla akşama kadar vakit geçirdik. Cihangir aradı. Konuştuk. Akif Akkuş ve Zekeriya Bülbül’ü aradım.İyi olduğumu anlattım. Veli enişteyi aradım. Konuştuk. Sabiha ile internetten görüştük. Ahmet aradı. Mükerrem geldi. 5-10 dakika oturup gitti.

7.2.2012:Salı:Güne normal başladık. Gece iyi uyudum. Bilgehan okuluna gitti. Biz Nihanla kaldık. Evde su saati tadilatı yapıldı.Öğlene kadar zor saatler yaşadık. Öğlen Bilgehan geldi. Rahatladık. Nejat’ları ve dayımları aradım. İyi olduğumu söyledim. Çok memnun oldular.Annem aradı.Nihan’ı özlemiş. Alışmıştı. 3 aydır beraberler. Şimdi onu arıyormuş.

8.2.2012:çrş:Bugün tahlile gittik. Aynur hanımı odasında bulduk. Bizi çok iyi karşıladı. Fadim hemşire kan aldı. Aynur hanım beni çok iyi gördüğünü söyledi. Moralimiz iyi. Geri döndük.

 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695059
Bugün :   11
Aktif :   11

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com