HASTALIĞIMIN SEYİR DEFTERİ 9. BÖLÜM
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

4.11.2011:Cuma:Bu gece rahat uyudum. Sabah Begümle neşeli bir kahvaltı yaptık. Sonra sağ ayağımda şişlik olduğunu fark ettim. İnşallah geçicidir. Cihangir aradı .Konuştuk.

5.11.2011:ctesi: Bugün arafe. Yarın kurban bayramı. Cihangir İstanbul’dan geldi. Begüm Konya’ya gitti. Akşama doğru da Sabiha’yı bekliyoruz. Cihangir annesiyle beraber Mühye köyüne kurbanlık koyun almaya gittiler. 575 TLye kesip yüzüp teslim etmesine bir kurbanlık almışlar. Hava güzel güneşli. Fakat biraz soğuk. Ayağımdaki  şişlik durumunun bugün azaldığını fark ettim. Neden olduğunu anlayamadık. Ama önemli görmedik.

6.11.2011:pzr: Bugün bayram. Kurban bayramı. Cihangirle annesi namaz sonrası Kurbanımızı kestirip geldiler. Mühye köyünde hiç zorlukla karşılaşmadan 8.30 da evdelerdi. Sonra güzel bir kavurma yedik. Cihangir ve Sabiha yanımızda Bilgehan ve annem Konya’da MSN üzerinden bayramlaştık. Telefonla çok sayıda arayanlar oldu. Bayramlaştık. Sonra Kadir abim aradı .Biraderlerle yarın geliyoruz dedi. Yarın Cihangir istasyondan alacak. Böylece 1. Bayramı tamamladık.

7.11.2011:ptesi. Çocuklarımla beraber tarih sohbetiyle güzel bir kahvaltı yaptık. Resimler çekildik. Öğleye doğru Konya’dan Bilgehan’lar gelerek bize sürpriz yaptılar. Annem ve çocuklarla geldiler. Ev cıvıl cıvıl oldu. Bayramlaştık. Hasret giderdik. Torunlarımı bir hayli özlemişim. Onları bağrıma bastım. Nihan çok büyümüş . Göz göze gelince gülüyor. Batuhan her şeyi söylüyor. Evin içinde koşuyor. Konuşuyor. Biraz sonra Bilgehan ve Erhan, Erhan’ın anneannesine gittiler. Kayınvalidem kaldı. Öğleden sonra Kadir abim, Halil abim ve Musa hızlı trenle geldiler. 6 treniyle dönecekler. Sohbet ettik. Konuştuk. Kurban kavurması yedik. Çok memnun oldum. Bana iyi bir moral oldu. Sonra Cihangir onları istasyona götürdü. 2. Bayramı da böyle tamamladık.

8.11.2011:Salı: Kahvaltıdan sonra Bilgehanlar geldiler. Torunlarımla oynadım. Öğleden sonra çocuklar gezmeye gittiler. Bu gece bizde kaldılar. Hep beraber 3. Bayramı da geçirmiş olduk. Cihangir İstanbul’ a döndü.

9.11.2011:çrş: Kahvaltıdan sonra Bilgehan’lar ve Annem Konya’ya döndüler. Yanımızda Sabiha kaldı. Kızımla Bursa Uludağ üniversitesin üzerine güzel sohbet ediyoruz. M.Soba hastanede beni aramış. Eve çağırdım. Sohbet ettik.

10.11.2011:prş: Bugün Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Televizyonda program izledik. Meral ve Sabiha Anıtkabir’e gittiler.

11.11.2011:Cuma: Günümüz her zamanki gibi başladı.7.30 da iğne yaptırmaya gittik. Sağlık durumumda bir değişiklik yok. Tedaviye başladığımdan bu yana vücudum sanki bir kafesin içinde. Kemiklerim vücudumu sıkıyor. Arayanlar oluyor. Kadir abim iğne başladı mı? diye sordu. Halam Nusret yenge, Nursel Dönek, Raziye, Yöneticinin hanımı Ayşe hanım, Şükran aradılar. Akşam gene 7.30 da iğnemiz var.

13.11.2011:pzr: Güne iğneyle başladık. Cihangir götürüp getirdi. 11.30 da Sabiha’yı gönderdik. Akşam 11.30 da da Cihangir gitti. Bilgehan,annem,teyzemlerle konuştuk. Abdullah Özbek aradı. Konuştuk. Telefon,televizyon arasında günler geçiyor. Sağlığımda bir değişiklik yok.

14.11.2011:ptesi: Son iğneyi yaptırıp Afereze gittik. Kök hücre toplama işlemi başladı. Önce kalp merkezine gidip boynuma kateter taktılar.Tahlil için kan verdik. Kan sonucuna göre işlem başladı.  Öğleden sonra makinaya bağlandık. 3 saat makine vücuttaki kanı taradı. Kök hücre konsantrasyonu fazla olan bir miktarını aldı. Kalanını geri verdi. Bu işleme kök hücre toplama deniyor. Ertesi günü devam edilecek.

15.11.2011 Salı: Gene iğne yaptırıp İbni Sina’ya 8 de vardık. Tekrar makinaya bağlandık. Aynı işlem 3 buçuk saat daha devam etti. Yeterli deyince toplama işlemi bırakıldı. Bu hücreler bizim için saklanacak. Sonra kateteri çıkarmak için kalp merkezine gittik. Çıkarttırdık. Meral hanıma gittik. 3 yeni test/tahlil istedi. Solunum, eko, Pet ct  (kemik filmi). Fakat bir şeyi anlayamadık. Pet ct kağıdının üstüne Kasım sonuna randevu diye yazdı. Böyle olunca daha önce yaptırmamız mümkün olmadı. 28 kasım’a randevu aldık. Oysa önce Meral hanım, “15 Aralığa kadar izin veriyorum, dinlenin” demişti. Bizde Konya’ya gitmeye karar vermiştik, fakat 28 kasımdaki film planımızı bozdu. Yine arayanlar var. Kadir abim Ahmet, sarraf Adnan bey, dr. Ali Turgay, yeğenim Ülkü, Ziya aradı, konuştuk.

16.11.2011 çrş: Testler için hastaneye gittik. Kalp merkezinden eko çektirdik. Göğüs hastalıkları hastanesinden solunum testi yaptırdık. 28 inde de Pet ct yapılacak. Bu testler sırasında gördüm ki; personel gayet eğitimli ve güler yüzlü, işini seven insanlar. Özellikle Aferez de çalışan Kiraz hemşire, Ahmet, Yasin, Erol bey, Songül Hanım, sanki aile fertleriymiş gibi bizi misafir ettiler. Formalitelerin tamamlanmasında  Songül hanım, katları inip çıkarak, odlara girip çıkarak, çok yardımcı oldu. Allah razı olsun. Bir de öğretim üyesine saygı gördüm ki, ilgili personele “ben profesörüm, şu işime yardımcı olur musunuz” dediğimde “tabiî ki hocam” diyerek, hemen yardımcı oldular. İbni Sina kalp merkezi, Cebeci hematoloji ve göğüs hast. Hastanesi de aynı şekilde hizmet verdiler. Allah razı olsun. Tedavimle ilgili de şunu söyleyelim. Benim asıl şikayetim kemiklerimden. Vücudumdaki kemikler uzunca bir süreden beri, bir kafes gibi vücudumu sarıyor, fakat şu ana kadar buna yönelik bir tedavi yapılmadı. 28 kasımda kemik filmi çekildikten sonra belki bir şey yapılacaktır. 3 gündür tam gün hastanede geçti. Bunlardan çok yoruldum. Çok şükür tamamladık. Şimdi yaklaşık 1 ay dinleneceğiz. Şimdi Bilgehan’la konuşacağız.

17.11.2011 perş: Konya’ya gitmeye niyetimiz yoktu. Fakat Erhan “gelip sizi alacağım” diyince fikir değiştirdik. Sağolsun 7 de hızlı trene binip geldi. 10 da arabamızla Konya’ya döndük.13.30 da evimizdeydik. İyi de oldu. Bizim için değişiklik oldu. Bilgehan’ı annemi, torunlarımı özlemiştik. Özlem giderdik. Sağlığımda değişiklik yok. Kadir, Halil abim, Ahmetle telefonla görüştük

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695170
Bugün :   122
Aktif :   122

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com