HASTALIĞIMIN SEYİR DEFTERİ 5. BÖLÜM
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

26.09.2011 pazartesi: Bugün taburcu oluyorum. Sonuçlar iyi. Bir hafta sonra kontrole geleceğim. Bundan sonraki tedavi, o sonuca bağlı.  Kendimi iyi hissediyorum ikindin Bilgehan geldi. Alıp evimize getirdi. 3 ay süreli rapor aldım. Bu zaman içinde tedavimin gereklerini yerine getireceğim. Bugün fakültemiz açıldı. İlk defa okuluma gidemedim. İçimde bir burukluk meydana geldi. En kısa zamanda geri döneceğimin ümidiyle teselli buldum. Tv haberleri çok iç karartıcı, her yerden şehit haberleri geliyor. Bugün bir de Kadınhan’lı şehidimiz var. Bunlarda içimi karatıyor. Arkadaşlarım aramaya devam ediyor. Onlarla konuşuyorum. Kayınvalidem Kütahya’da. Oda bazı şikâyetleriyle doktora gidip geliyormuş. Onunda beli ağrıyormuş. İnş. bir şeyi çıkmaz. Ziyaretçi yasağı devam ediyor. Evde de hastane şartlarında yaşıyorum. Dışarıdan alacağım bir mikrobun çok zarar vereceğinin bilincindeyim. Eşimle beraber biraz sıkıcı olmakla beraber umutlu günleri birlikte geçiriyoruz. Sıkıcı olması, sosyal hayatımın kesintiye uğramasından kaynaklanıyor. Allah’a şükür başka bir sıkıntım yok.

28.09.2011 çrş: Evde istirahatle geçiriyoruz. Kendimi iyi hissediyorum. Midemde şişkinlik veya gaz var gibi. Fazla yemediğim halde çok yemek yemiş gibi hissediyorum. Gövdem sanki, bir demir kafesin içindeymiş gibi duruyor. Kaburgalarım sanki esnemiyor, fakat rahatsız edici bir ağrı yok. Gözümdeki çift görme rahatsızlığı devam ediyor. Zaman zaman sağ gözüm dipten ağrı yapıyor. Gerçi eskiden de yapardı. Zonamda hemen hemen geçti. Bugüne çok şükür iyiyim. Arayanlar oluyor. Öğrencilerimden bazıları aradı. Ziya ve Döndü’yle konuştum. Döndü akşam gelmek istiyordu. Ona seninle 3-5 dk. Oturabilir. Onun için taa oralardan gelme dedim. Kadir abim Ahmet Metin aradılar konuştuk. Cihangir, Sabiha ile konuştuk. Sabiha’nın parası bitmiş, annesi 500 TL gönderdi. Teyzemler Nejatlar gelelim diyorlar. İhtiyaç yok diyoruz. Sağ olsunlar gelip yardım etmek istiyorlar.

29.09.2011:prş: Evde de günlerimiz hastanedeki gibi geçiyor. Dışarıdan telefonlar geliyor. Vaktimin büyük bir bölümünü koltukta oturup televizyon seyrederek geçiriyorum.Fakat gözümdeki çift görme devam ettiği için pek rahat değilim.Bazen de yatıyorum. Pek rahat bir uykum olmuyor. Yarım ya da bir saatte bir uyanıyorum. Kısacası evimin oturma odasında eşim ve televizyonla hayatı paylaşıyorum. Ara sıra da bilgisayarımı açıp e-postalarıma bakıyorum. Öğleden önce Ahmet aradı. Eski Arap dostlarından bir konsolos aramış. Hacca davet etmiş. Bende çok sevindim. Sonra Bilgehan geldi. Nihanı getirmiş. Biraz onunla vakit geçirdim. İkindin Halil abim geldi. Apartmana gelmiş .Rahatsız etmemek için gidiyormuş. Meralle karşılaşmış. Meral eve getirmiş. Sağolsun ailemin her ferdi benim sağlığım için titizlik gösteriyor. Sonra Musa, İbrahim aradı. Meralde boş durmuyor. Mutfak sandalyelerinin yüzlerini değiştirdi. Maşallah elinden her iş geliyor. Bu arada çok eskiden ehliyeti olmasına rağmen direksiyonunu geliştirmesini istedim. Bilgehan’la çıkıp geziyor. Direksiyonunu geliştiriyor.

30.09.2011:Cuma: Gün normal başladı. Zonalar bitti. Gözümdeki durum değişmedi. Tansiyon ,ateş normal. Çok su içtiğim için çok idrara çıkıyorum. Bundan dolayı düzenli uyku uyuyamıyorum.Cuma namazına gidemiyorum buna da ayrıca çok üzülüyorum.Günlük hayatım televizyon-Meral-telefon arasında geçiyor. Musa Erarıcı aramış. Seni çok özledim diyor. Televizyonda terör,terör. Ve öğretmenlerin kaçırılması….Yıllarca atanmayı bekleyen öğretmenler atanınca kaçırılıyor. Ve şimdi teröristlerin ellerinde. Üzülmemek  değil kahrolmamak mümkün değil. Ve Milli eğitim bakanından ses yok. Öğretmenlerin yanlarında değil. Açıklama yapmış “dimdik ayaktayız”diye. Nasıl ayaktaysa!........Yemem içmemde bir sıkıntı yok. Fakat çok yemediğim halde midemde bir şişkinlik, sertlik hissediyorum. Normal mi?değil mi? bilmiyorum. Bel ve sırt ağrılarım ilk günlere göre geçmiş olmasına rağmen genede kemiklerimde bir sıkışma olduğunu hissediyorum. Sanki kaburgalarım esnemiyor. Buna rağmen çok rahatsız edici de değil. Buna da şükrediyorum. Arkadaşlar arıyorlar. Hayri Şenol, Hikmet Erkan, Hakan Akdağ aradılar. Konuştuk. Ev içinde hafif hafif yürüyüşler yapıyorum. Gücümü henüz toparlayamadığımı görüyorum. Zira çok çabuk yoruluyorum.

01.10.2011:c.tesi: Bugünde bir değişiklik yok. Öğleden önce Ahmet geldi.10-15 dakika konuştuk. Sohbet ettik. Arkadaş ve öğrencilerimden arayanlar oldu. Bilgehan, Erhan geldiler Bir müddet onlarla oturduk.

02.10.2011:pzr: Küçük kardeşlerim gelmek istiyorlardı. Ziyaretçi istemiyordum. Ama görmeyince daha çok üzüleceklerini düşünerek onları çağırdım. Emine,ibrahim,Metin,Döndü,Celil saat 12 ye doğru geldiler. Çay içtik. Öğleden sonra Kadir abim ve Mükerrem geldiler. Onlarla da sohbet ettik. Sağlığım genelde iyi. Fakat gövdem sanki kafesin içinde gibi hissediyorum. Belirli bir ağrım olmamakla birlikte kaburgalarımın esnekliğini kaybettiğini hissediyorum. Fakat şimdilik hareketime bir manisi yok. Gözümde de bir değişiklik yok. Böyle idare ediyoruz.

03.10.2011:ptesi: Bugün kontrol için hastaneye gittik. Kan verdik. Saat 10.30 da Aynur hanım geldi. Görüştük. 3. Kür yapacağını söyledi. Tahlil sonuçlarını görmeden küre karar verdi. Sonra nakile karar veririz dedi. Hocanın tavrından şunu anladık. Aynur hoca müstakil karar veremiyor. Hastalığın durumundan mıdır? Hocanın kendine güvensizliğinden midir? Yoksa en doğrusunu yapalım titizliğinden midir? Bir türlü anlayamadım.

Sonra 3. Kürün 1. İlacını alıp eve döndük. Aramalar devam ediyor.Biliyorum herkes merak ediyor. Akşama doğru Musa ile Esin geldiler.5 dakika görüştük. Abdullah Topaç aradı.Hacca gidiyormuş Mübarek olsun dedik.

04.10.2011:Salı:Güzel bir güne uyandık.Kahvaltı,ilaçlar .Kadir abim aradı.Son tahlil sonuçlarını değerlendirmişler.Aynur hanım sonuçların güzel olduğunu ,3. kürden sonra nakil aşamasına geçebileceklerini söylemiş.Bu duruma bende seviniyorum.Zekeriya Bülbül aradı.Fakülteyle ilgili bazı evraklar getirmiş.Onları imzaladım.Çok titiz ,itinalı maskesini takıp gelmiş.Bana zarar vermemek için.Anlayışlı arkadaşım benim.Mümkün oldukça arkadaşlarım,tanıdıklarım ve öğrencilerimle telefonlaşıyoruz.Bilgehan'ın doktora tezi kitap olarak basıldı. Kızımda bana imzalayıp getirmiş. Şöyle yazmış. ”Hayat felsefesini ve akademisyenliğini daima örnek aldığım Değerli hocam ve babam Prof.Dr.Durmuş Yılmaz’a sevgilerimle” çok duygulandık. Meral Karma'dan arkadaşlarıyla yemeğe gitti.Onada bir değişiklik oldu. Gelirken Bilgehan ve bana da getirmiş. Yedik. Değişik bir gün oldu. Geceleri uykum çok bölünüyor fakat uykusuzluk çekmiyorum.

 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695098
Bugün :   50
Aktif :   50

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com