HASTALIĞIMIN SEYİR DEFTERİ 3.BÖLÜM
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

03.09.2011:Gece biraz huzursuz geçmekle birlikte sabaha uyandık. Tahlil sonuçları geldi. Kalsiyum gene düşük. Diğerleri normal. Kalsiyum takviye aldık. Öğleden sonra Dr. Aynur Hanım geldi. Yapılanları inceledi. Biraz konuştuk gitti. Radyoterapi seansları bitince eve dönebileceğimizi söyledi. Yani bu durumda 7 eylül’de eve dönebileceğiz. Bu arada Dede teğmen oğluyla çıktı geldi. Diğer oğlu Osman ışın tedavisinde çalıştığı için bize çok yardımcı oldu. Dede buraları iyi biliyor. Odaya girmedi. Kapı önünden selamlaştık gitti.

04.09.2011: Bugün Pazar. Serviste rutin işler yürüyor. Tahlil sonuçları geldi. Kalsiyum takviyesi aldık. Evdekilerle Meral hanım hastane bahçesinde piknik yaptılar. Sabişle Bilgehan yanıma geldiler. Onlarla konuştum. Ailenin bilgilendirilmesi işini Ahmet’ten rica ettim. Telefon zinciri kurulmasını istedim. Böylece kardeşlerim günlük bilgi alacaklar. Onlarda bende tedirginlikten kurtulmuş olacağız. Telefonumu arada açarak arayan bazı arkadaşlarla görüştük. Teyzem ve halamla da telefonla görüştük.

05.09.2011:Yine güzel bir güne uyandık. Tahlil sonuçları geldi. Yine normal. Hareketlilik biraz arttı. Hem koldan hem parmaktan kan aldılar. Bir asistan doktor dosyaları aldı gitti. Öğleden sonra doktor Aynur Hanım geldi. Tedavinin çok iyi gittiğini söyledi. “Ben zaten miyalomdan hiç korkmam” dedi. Böbreklerin iyi çalıştığını söyledi. Işın seansı bitince çıkabileceğimizi söyledi. Belli bir süre sonra 2. Küre başlayacağımızı bildirdi. Sonra ekledi. ”Büyük bir ihtimalle 2. Kürün sonunda hücre nakline geçeriz” dedi. Nakilin bir kerede olacağını ve Ankara’da yaptırmayı düşündüğünü söyledi. Neşeliydi morali iyiydi. Bize de moral verdi.Kadir abim de gelip emar cd lerini birde Ertunç hocaya göstereceğini söyledi. Sağolsun Kadir abim çok koşturuyor. Işına gidip geldik. Mehmet Koç hoca ile görüştük.8 seans bitti. 10 da bitecek. Sağolsun O da çok ilgili. Işından sonra odada dinlenirken Aslan İlik’in sesini duydum. Fakülteden 5,6 kişi  (Özkan,Ersin…..) duyunca dayanamayıp koşmuşlar. Ziyaret yasak olmasına rağmen hocamızı bir görelim demişler. Uzaktan geçmiş olsun dediler. Teşekkür ettim. Çok halsizdim konuşamadım. Ayrıldılar. Birkaç saat sonra telefon ettim. Teşekkür ettim. Hepside çok candan arkadaşlar. Ve bir gün daha tamamlandı.

06.09.2011:Yine güzel bir güne uyandık. Rutin işler başladı. Kadir abim geldi.  Sonuçları kontrol etti. Sonra Zekeriya Bülbülü çağırdım. Çok görmek istiyordu. Bende onu özlemiştim. Çok candan bir insandır. Geldi 3-5 dakika sohbet ettik. Öğleden sonra Dr. Aynur Hanım geldi. Yarın eve çıkabileceğimi söyledi. Tedavinin bütün safhalarını konuştuk. Bizde kendisine teşekkür edip küçük bir hediye paketi sunduk. Akşehir’den Veli Gülmez abi aradı. Ağlamaktan pek konuşamadı. Çok üzülmüş çok candan bir insandır. Bir an için düşündüm de Allahım ne güzel bir hayat yaşamışız ki ne güzel dostlarımız olmuş. Ben iyiyim üzülme diye teselli ettim. Öğleden sonra Sabiha geldi. Kayıt yaptırmak için gece 11 e bilet almış. İyi yolculuklar diledim. Kızıma maşallah kendi işini kendi yapıyor. Kimseye ihtiyaç duymuyor. Kızımın olgunluğuna becerikliliğine çok sevindim. Allah bahtını açık etsin ve eşime bir espri yaptım. Dedim ki 2011 yaz ayı bize 4 büyük olay getirdi. 1-Bilgehan doktorasını bitirdi. 2-Nihanım dünyaya geldi. 3-Sabiha üniversiteyi kazandı. 4-Ben hasta oldum. Bu durumda 3-1 galibiz çok şükür.

07.09.2011:Yine güzel bir gün. Yine her şey normal. Bugün inşallah ışının son seansını alıp taburcu oluyoruz. Sabiha Bursa’ya varmış. Telefonla konuştuk. İnşallah problemsiz işlerini yapar gelir. Arkadaşlar duydukça telefonla arıyorlar. Kısa açıklamalar yapıyorum. Uşaktan Yılmaz Bey aradı. İlle Konya’ya geleceğim diyor. Gelme dedim. Sonra Sabiha’yla konuştum. Kaydını yaptırmış. Yurda yazılmış. Abisiyle buluşmuş. Dönmeyi bekliyormuş. Aynur Hanım geldi”. Taburcu olmak için 1 gün daha bekleyin, bununda sonuçlarını alalım “ dedi.

08. 09.2011:Yine rutin bir gün başladı. Öğleye doğru Dr. Aynur Hanım geldi. Sonuçlara baktı.  Birkaç şeyi eksik gördü. ”Birkaç gün daha kalsanız mutsuz olur musunuz?” diye sordu. ”Hayır ne lazımsa onu yapın “dedik. Velhasıl şimdilik buradayız. Kontroller devam edecek.

Sonra Hamza geldi. Çok üzgündü Tabii bende. Biraz konuştuk ama konuşacak pek bir şey bulamadık. Ortak noktamız yok gibiydi. Sonra annemle konuştuk. Kadıncağız evde yalnız oturmaktan sıkılmış. Kütahya’ya dönmesini söyledim. ”İhtiyaç olursa çağırırız” dedim. Sonra annemler hastaneye geldiler. Bahçede Meral’le oturdular. Beni ziyarete odaya geldiler. Torunlarımı çok özledim ve gün bitti.

09. 09. 2011:Gün yine başladı. Bulgular gene aynı. Tedavim devam ediyor. Öğleye doğru Aynur Hanım geldi.  “Pazartesi bir haftalık izinle eve çıkabilirsiniz “dedi. Teşekkür ettik.  Bu durumda 12 eylülde eve çıkacak gibiyiz. Sonra 2.  Kür başlayacak. Zekeriya Bülbül aradı. Bölüm arkadaşlarım ziyarete gelmek istiyorlarmış. Öğleden sonra geldiler. Bizim bölüm ve fakülteden A. Sarıkoç, H. Seraslan, İsa ve başka arkadaşlar geldiler. Bizim bölüm güzel bir kauçuk çiçeği göndermiş. Arkadaşlarla girişte 3-5 dakika sohbet ettik. Çok memnun oldum. Sonra Bilgehan, Erhan, Batuhan geldiler. Kızım bana kuru fasulye bulgur pilavı, tatlı getirmiş. Tatlıyı Serap yapmış. Teşekkür ettim. Bundan öncede Şükran Lefiye, Raziye Hanımlar gelmişler. Onlarda börek, muz, tatlı getirmişler. Yiyecek bol. Sonra hepsi gitti. Kauçuğu eve gönderdim. Sevdiğim bir çiçektir.  Her zaman canlı ve yeşildir. Bir gün daha tamamlandı.

10. 09. 2011:Gece kan almalara bir gün ara verdik. Pazar gecesi alınacak. Pazartesi sabahı bulgular önemli olacak gibi görünüyor. Bakalım değişen bir şey var mı?. Yok mu?. Göreceğiz. Sonra bir haftalığına eve çıkacağız. Bir değişiklik bize iyi gelecek. Hastane florası da insanı etkiliyor. Akşam İslahiye’den enişte aradı.  O da benimkine benzer bir hastalık geçirmiş. Antep’te tedavi olmuş. Hastalığının tıbbi tanısını tam söyleyemedi. Şimdi iyiymiş. Buna sevindim. Sonra yeğen Mustafa-Neriman aradılar. Mustafa eniştenin rahatsızlığının zatürre olduğunu söyledi. Antibiyotik tedavisi gördüğünü söyledi. Benim bel ve kaburgalarımdaki harekete bağlı ağrılarım devam ediyor. Hareketlerim bir hayli kısıtlı ama kendimi iyi hissediyorum. Gece kan aldılar. Yaklaşık 20 günden beri her gece kan alıp ertesi gün sonuçlara bakıyorlar.

11. 09. 2011: Yine güzel bir gün, yine güzel bir başlangıç fakat ben yine hastayım. Hemşire ve sağlık memurları muntazam olarak birbirlerine görev devir teslimi yapıyorlar. Hepside kibar ve işini bilen kişiler. Bu gece bir Parol alarak uyuyabildim. İstanbul’dan Kemal ve halam aradı. Konuştuk. Çok üzülüyorlar. Sonra Musa aradı. “Abi devamlı aramak istiyorum da Ahmet abim arama dedi” diyor. Sonra İslahiye’den İlhan aradı. Meral bir ara eve gidip geldi. Sabiha ile ilgilendi. Meral bugün kahve pişiricide komposto yaptı. Komşu odalardan sürekli bir şeyler geliyor. Komposto baya güzel ve lezzetli oldu ve bir gün daha bitti. Herşey normal fakat ben hastayım. Sırt ve kaburga kemiklerim sanki birbirinden müstakil. Hareket sırasında sanki birbirlerini desteklemiyorlar. Oturup kalkarken sağa sola dönerken her birisi ayrı ayrı ağrıyor.  Allaha şükür ki kol ve bacaklarım sağlam. Onun için kendi hareketlerimi kendim düzenleyebiliyorum. Buna da şükür. Gece annemle konuştuk.

12. 09. 2011:pzt: Hastanede 21.  Gün. Kan değerleri normal olarak geldi. Öğleye doğru Dr. Aynur Hanım geldi. ”Çıkmaya hazır mısınız “dedi. Sonuçların iyi olduğunu 2.  Küre hazırlanmamızı istedi. ”2 gün evde dinlenin Perşembe günü gelin Cuma 2.  Küre başlayalım” dedi. Asist Dr. İlknur Hanım reçete ve epikriz yazdı. Dosyayı verdi. Sekreter hanım çıkış işlemlerimizi yaptı. Herhangi bir ücret almadılar. Devletimiz sağolsun. Erhan’ı çağırdık. Ve 2 de evimizdeydik. Kızlarımı torunlarımı gördüm. Biraz oturarak hasret giderdik. Onlar evlerine gittiler. Sabiha ve annesiyle dinleniyoruz.

13. 09. 2011:Tekrar evimdeyim. Benim için bir çeşit tebdili hava oldu. Sabah güzel bir kahvaltı yaptık. Sonra Ahmet geldi. Kahve içtik. Gün devam ediyor. Metin-Iraz geldiler. Hacı Sulak Bey çok arıyor. Kapıya gelip selam göndermiş. Sağolsun. Evde günde bir kere torunlarımla görüşüp onları seviyorum.

14. 09. 2011: Arkadaşlar arıyorlar. Turizmci Ahmet, Yaşar Sefalı, Uşaktan arayanlar oluyor. Ziyaretçiye kapalı bir tedavi yürütüyoruz. Kardeşim Emine’yi aradım. Döndü’nün evindelermiş. İkisiyle de konuştum, çok sevindiler. Sonra yengem Ayşe ablayı aradım. Umre’den yeni geldi. Onların hastalıktan haberleri yok. Bende söylemedim. Fakülteden Ramazan Bey aradı. Eski dekanla beraberlermiş. İkisiyle de konuştum. Meralin arkadaşı eczacı Berrin hanım aradı. sağolsun. Çok şükür bugün kendimi daha iyi hissediyorum. Sabit vaziyetteyken hiç ağrım olmadı. Sadece oturup kalkarken ağrıyor. Çok şiddetli değil. Şükürler olsun. Bursa’dan yurtkur bölge vekili Neslihan Hanımla görüştüm. Sabişin yurt işi tamam oldu. Neşlihan Hanıma teşekkür ettim. Yüzyüze tanışmadık ama çok iyi bir insana benziyor. Ricamı kırmadı. Sabiha’yı misafir öğrenciliğe kabul etti. Kayınvalidem Kütahya’dan bizi takip ediyor. Kendine göre menü hazırlayıp tavsiye ediyor. Ciğer kemik suyu çorbası vs. almamı söylüyor. Nejatlar arıyor. Hala yazlıktalarmış. Onlara takıldım”. Bize nisbet olsun diye mi?. Bu kadar tatil yapıyorsunuz “dedim. Benim böyle espri yapabildiğimi görünce çok sevindiler.  Onlar çok kötü tahmin ediyorlar ama ben çok şükür iyiyim. Tedavimin bugün 25.  Günü doldurdu. Hastalığım ciddi. Bunu biliyorum. Fakat nedendir bilmiyorum ben hastalığımı ciddiye almıyorum. Gerekli bütün tedbirleri alıyorum. Doktorumun tavsiyelerine harfiyen uyuyorum. Ziyaretçi yasağı başta olmak üzere her türlü korunma tedbirlerini alıyorum.  Fakat içimden bunun ciddi bir hastalık olduğuna inanmak gelmiyor. Bir süre sonra iyi olup kalkacağıma  gerçekten inanıyorum. Yüksek moral herhalde böyle olmalı. Hemen ifade etmeliyim ki gece-gündüz adeta benimle beraber nefes alıp veren eşimin şu olumlu vaziyetimdeki rolü pek büyüktür. O bana Allahın bir lütfudur. Evlendiğim günden beri zaten buna inanıyorum.

 

 

 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1796015
Bugün :   5
Aktif :   5

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com