DARBE PARANOYASI
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 
DARBE PARANOYASI
 
Prof. Dr. Durmuş Yılmaz
 
Adalet ve Kalkınma Partisi mensupları ile onun siyaset dışındaki yandaşları “Darbe Paranoyası”na yakalandılar. Başbakan ve yardımcılarının da en sevdiği konu (!) bu olmalı ki, medyada konu ile ilgili herhangi bir haber çıktığı anda hemen ekranların karşısına geçip ne kadar darbe karşıtı olduklarını ya da ne kadar demokrasi yanlısı olduklarını anlatmaya başlıyorlar. Bir gün kamuoyunun karşısına bir imza meselesi ile, başka bir gün suikast iddiası ile başka bir gün bilmem hangi yılda hazırlanmış bir “Darbe Planı” ile çıkıyorlar ve günlerce üzerinde konuşuyorlar.
Şimdi kamuoyu yine   “Planlar ” ile meşgul. Medyadan, özellikle de Taraf isimli ve hangi taraftan olduğunu Türk kamuoyunun açıkça bildiği gazeteden yayılan haberlere göre bu güne kadar, SARIKIZ, AYIŞIĞI, ELDİVEN, BALYOZ…gibi (bazılarının adlarını hatırlayamadık)pek çok darbe planı yapıldığını öğrendik. Hemen hemen hepsinin de hazırlayıcıları bu gün emekli olmuş subaylardır. Malum gazetenin yazdıklarına   göre hepsi için de mükemmel ve mufassal planlar hazırlanmış. Hatta sonuncusunda-şimdilik sonuncu – darbeden sonra kurulacak kabinenin üyeleri bile belirlenmiş.
Taraf Gazetesi her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazıyor da bir şeyi açıklığa kavuşturmuyor: Hazırlanan palanlar acaba neden uygulanmamış? Yani darbe planlarını hazırlayanlar neden darbe yapmamışlar? Bunları kim önlemiş ya da engellemiştir. AKP Hükümeti dersek hiç inandırıcı olmaz. Zira Başbakan dahil AKP’liler bu  planları, kamuoyu ile beraber, çok sonra, 7-8 yıl sonra öğrendiler. Şimdi bir kere daha soruyorum: Bu darbeleri kim önledi?
Genel Kurmay Başkanı açıklıyor: Türk Silahı Kuvvetleri’nin darbe yapmak gibi bir hevesi de yoktur, hazırlığı da , çabası da yoktur. Planlarda(!) adı geçen zamanın komutanları da aynı açıklamaları yapıyorlar. Fakat her nedense Başbakan ve partidaşları Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiçbir kumandanına inanmıyorlar ve gördükleri her kamera , her mikrofon karşısında   bilinen sözleri tekrar ediyorlar: Biz darbelere karşıyız…Biz demokrasiden yanayız…Biz seçimle iş başına geldik…vs. Peki Türkiye’de bunu aksini söyleyen var mı? Yok. O halde neden tekrar edip duruyorlar? 
Bu gün Türkiye, iktidar eli ile tedirgin ve huzursuz edilen bir ülke durumuna gelmiştir. AKP ve yandaşlarını bir DARBE PARANOYASI kuşatmıştır. 8 seneden beri darbe ile yatıp darbe ile kalkmaktadırlar.
Son söz: Hükümet bu darbe çığırtkanlığından vazgeçmelidir. Muhalif veya muvafık bütün  medya organları,  halkın gündemini boş yere işgal eden bu senaryoları yazıp çizmekten ya da konuşmaktan artık vazgeçmelidir. Hepimiz Türkiye’nin gerçek gündemine odaklanmalıyız. Terör, İşsizlik,Ffakirlik, Geri kalmışlık. Eğitim ve Sağlık, Altyapı, Trafik Kazaları…Daha pek çok konu medyanın ve hükümetin ilgisini beklemektedir.  
 
 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695670
Bugün :   166
Aktif :   166

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com