ÖĞRENCİLERİME
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

SELÇUK ÜN. EĞİTİM FAKÜLTESİNDEKİ  ÖĞRENCİLERİME

 

Prof. Dr. Durmuş Yılmaz

 

 

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler  Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencileri  beni mezuniyet törenlerine davet ediyorlar. Her sene  Mayıs ayının son haftasında  mezun olan öğrencilerimiz için hazırlanan törenlere katılır onlara  sembolik diplomalarını verir ve  mezun ettiğim öğrencilerimin sevinç ve gururlarını paylaşırdım.  Mezun olan öğrencilerimin, bakımlı ve düzgün giyimleriyle, üzerlerinde akademik kıyafet ve başlarında kepleri olduğu halde   heyecanla oradan oraya koşturmalarını, bu tören vesilesiyle  uzak şehirlerden gelmiş olan anne, baba ve kardeşleri ile dolaşmalarını, onları hocaları ile tanıştırmak için telaşla ileri geri gidip gelmelerini, hocaları ile resim çektirmek için  kalabalık gruplar içindeki telaşlı  hallerini uzaktan seyreder ve  bu durumdan tarif edilemez bir mutluluk duyardım.  Geçen yıllar içinde bu duruma   o kadar çok alışmıştım ki, Mayıs ayının son haftası  benim için bütün bir yılın yorgunluğunu atıp adeta yeniden doğduğum günler oluyordu. Her mezuniyet töreninden sonra içimi buruk bir sevinç kaplar ve 4 yıl beraber olduğum öğrencilerimi  Türkiye’nin her hangi bir köşesine  Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak yolcu ederken bir yandan da  yeni gelecek öğrencilerimi daha iyi yetiştirmek için neler yapmam gerektiğini düşünmeye başlardım.   Fakat bu sene  farklı oldu. Selçuk Eğitimdeki öğrencilerimin  sevinçli günlerinde  yanlarında olamadım. Onların diploma törenlerine katılamadım, onlarla resim çektiremedim. Ancak bu hüznümü Uşak Üniversitesindeki  öğrencilerimin sevinçlerini paylaşarak, onların mezuniyet törenlerine katılarak gidermeye çalışıyorum.

 

 Neredeyse 35 yılını doldurmuş olan akademik hayatım hep böyle geçti. Bu gün ağarmış olan saçlarımın her bir teli  bana  sayıları onbinleri bulmuş öğrencilerimin çok aziz birer hatırasıdır. Her aynaya bakışta Kadınhanı’nda, Akşehir’de ve nihayet Selçuk Eğitim’de okutarak mezun ettiğim öğrencilerimi görürüm. Mütevazı ilçem Kadınhanı’nda  Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Belediye Başkanlığı makamlarını hakkıyla doldurmuş olan sevgili öğrencilerim başta olmak üzere, bu gün  güzel Türkiye’min neresinde hangi önemli görev ve sorumlulukları yüklenmiş olduğunu bilemediğim, fakat yüce devletimize yılmadan, usanmadan ve bıkmadan, azim ve kararlılıkla hizmet etmekte olduklarını   manen hissettiğim  binlerce öğrencimi bu vesileyle  bir kere daha selamlıyor,  hepsine görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

 

Konya’daki öğrencilerime bu sene (2009) Uşak Üniversitesi İktisadî ve İdarî  Bilimler Fakültesi öğrencileri de dahil olmuştur. Güzel  ülkeme hizmet edecek öğrenci sayımın artmasından ayrı bir mutluluk duyuyorum. Onlarla yeni tanışmama rağmen hepsini çok seviyorum.

 

Öğrencilerim benim hayatımdır, onlarsız yapamam, onlarsız yaşayamam.

 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695570
Bugün :   66
Aktif :   66

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com