DUYURU
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

SİTE OKUYUCULARINA DUYURU 

 

            Çok genç yaşlarda, neredeyse çocuk denecek çağlarda, Türkiye’nin meselelerine ilgi duymaya ve kendimce çareler aramaya başladım. 1967 yılında, henüz 15 yaşındayken Konya’da bir sinema salonunda konferansını dinlediğim merhum Alparslan Türkeş’ten çok etkilendim. Belki o güne kadar öğretmenlerimden de duymuş olabilirim, ama ilk defa Türk Milliyetçiliği’ni o büyük devlet adamından dinledim. Sonraki zamanlarda duyduğum ve öğrendiğim her fikir hareketini Türk Milliyetçiliği ayarına vurarak değerlendirdim.  Üniversitedeki öğrencilik yıllarımdan başlayarak bütünüyle öğretmenlik ve akademik hayatım, Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin  millî  değerleri ile çağdaş değerleri sentezleyerek  dünya devletleri içinde en üst sıraya çıkarılması için, sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel vb. politikalarının nasıl olması gerektiği hususunda, düşünmek ve  araştırmakla geçti.  Bu düşünsel faaliyet yurt dışı görevlerimde de devam etti. Türkmenistan’da bulunduğum yıllarda da, Fransa’da bulunduğum yıllarda da zihnim hep bu  konuyla meşgul oldu: MİLLİYETÇİ, BÜYÜK VE GÜÇLÜ  TÜRKİYE.

                 İlk üniversite eğitimim Batı dilleri ve Medeniyetleri konusunda idi. Fransız Dili ve Edebiyatı okumuştum. Daha sonra bu alandaki bilgilerimi Türk Tarihi ve Türk Kültürü alanında değerlendirmek istedim. Yüksek Lisanstan başlayarak Türkiye Cumhuriyeti alanında akademik çalışmalar  yaparak  Cumhuriyet Tarihi Doçenti oldum. Bu zaman içinde  Türkçe ve Fransızca olarak  7 tane kitabım ve 50’den fazla  bilimsel makalem yayınlandı.  Doçentliğimde de 5 yılı tamamlamış olarak profesörlük seviyesine eriştim.

            Türkiye’nin yakın tarihi ve sosyal ve siyasal hayatı üzerinde  yaptığım araştırmalarla  geçirdiğim uzun yıllar içinde sahip olduğum birikimi bu gün,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşımak ve Türkiye’nin yönetiminde, Mustafa Kemal Atatürk’ün “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” özdeyişinde  ifadesini bulan,  kapsayıcı ve kucaklayıcı Türk Milliyetçiliği ideolojisini hakim kılabilmek maksadıyla, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’nden   Milletvekili Adayı olmak için   08.05 2007 tarihi itibariyle üniversitedeki görevimden ayrıldım. Hedefim, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, Türk Milleti’nin güçlü sesi, Türkiye’yi yönetecek olan Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımın yardımcısı ve  Konyalı hemşehrilerimle Türkiye’nin her köşesinden  Ankara’ya işi düşen insanlarımıza    yol  gösterici olabilmektir.

            İnanıyorum ki, Ankara’da Konya’nın, dünyada Türkiye’nin güçlü sesi olacağım.

            Sitemin bütün okuyucu ve ziyaretçilerine  saygılarımla  arz ederim.

 

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695117
Bugün :   69
Aktif :   69

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com