ERMENİ MESELESİ İLE İLGİLİ 2 SORU
< - Geri Dön Eklenen Yorumlar Yorum Ekle 

ERMENİ MESELESİ İLE İLGİLİ 2 SORU

    Sözde medenî Avrupa 1915 Ermeni olayları ile (Zorunlu Sevk ve İskân) ilgili olarak Ermenistan devletinden daha da ileride görünerek Türkiye'yi suçlamakta, köşeye sıkıştırmaya çalışmakta, sözde soykırımı kabul etmeye ve özür dilemeye zorlamaktadır. İçerden bulduğu destekçilerinin de yardımıyla Türkiye'yi çaresiz bırakmayı amaçlamaktadır. Güya Osmanlı devleti, yani atalarımız, 1915 yılında Türkiye'de yaşamakta olan Ermenileri zorunlu göçe tâbi tutarak onların ölümüne sebep olmuş! Bu bir "SOYKIRIM"mış! Nobel ödüllü yazarımıza göre de 1 milyon Ermeni'yi atalarımız kesmiş!
    Soykırım yaygaracıları ve hempaları sürekli olarak, hiçbir tarihî dayanağı olmayan bu tür iddiaları tekrarlayarak atalarımızı katillikle suçlamakta ve bu yolla da Türkiye Cumhuriyetinden hesap sormaya cüret etmektedirler.
Şimdi ben de, esasen içlerinde 1 tane bile tarihçi olmayan bu zümreye, şu iki soruyu soruyor ve cevabını bekliyorum:
1. Rus orduları 1915 yılında, Doğu Anadolu'ya girdikleri ve Van'a kadar işgal ettikleri zaman, acaba Ermeniler kendilerinin de yurdu olan bu bölgeyi işgalden korumak için işgalci Rus askerleri ile savaşmışlar mıdır? Rus askerleri tarafından öldürülen Ermeni var mıdır? Yoksa Ermeniler kendilerinin de yaşadığı şehirleri işgale gelen Ruslara yardım mı etmişlerdir?
2. Fransızlar, 1918 yılı sonlarında, Silifke'den Maraş'a kadar olan bölgeyi işgale başladıkları zaman acaba Çukurova'da yaşayan Ermeniler, kendilerinin de yaşamakta oldukları bu bölgenin Fransızlar tarafından işgaline karşı çıkarak onlarla savaşmışlar mıdır? Savaşmışlar ise, Fransız askerleri tarafından öldürülen Ermenilerin sayısı kaçtır? Yoksa, Ermeniler Fransız işgaline destek mi vermişlerdir?

   Bu soruların cevabını bekliyorum. Lafı eğip bükmeden, sözü döndürüp dolaştırmadan bu iki soruma bir cevap bekliyorum. Gelen cevabı da bu sayfada yayınlayacağım.

< - Geri Dön

ÖZ GEÇMİŞ
İLETİŞİM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
DİĞER BAĞLANTILAR
ANASAYFA
Vefat ve Teşekkür
GERİ DÖN
Ziyaretçiler
Toplam :   1695533
Bugün :   29
Aktif :   29

Örnek Köy


Anasayfa | Makalelerim | Kitaplarım | Güncel | Anketler | Yazılarım | Tartışalım | İletişim | Ziyaretçi Defteri | Öz Geçmiş

Web Tasarım: www.linearyazilim.com